Hakkımızda

Siz Amerika'da yaşarken,
biz yanınızda, yakınınızdayız

Ömür İlbaş

Profesyonel Koç, Mentor, İletişim Uzmanı, Kişisel ve Kurumsal Gelişim Danışmanı

Uzun yıllar Fransa ve Türkiye’de televizyonculuk, gazetecilik ve reklamcılık yaptıktan sonra, 2002’ten itibaren Türk ve uluslararası şirketlere ve Sivil Toplum Kuruluşlarına iletişim stratejileri ve marka yönetimi danışmanlığında uzmanlaştım.

2004-2007 yılları arasında Galatasaray Üniversitesi İletişim Fakültesi’nde ders verdim.

2005’ten beri Türkiye’nin ve dünyanın önde gelen şirketlerinde kişisel ve profesyonel gelişim eğitimleri veriyorum, yönetim ve kültürlerarası iletişim danışmanlıkları yapıyorum.

Mutluluk, başarı, iletişim becerileri ve şans gibi öğelerin insan yaşamındaki önemi üzerinde araştırmalarımı sürdürürken, bu konularda söyleşi tarzında verdiğim konferanslarla başarılı ve mutlu insanların sırlarını geniş kitlelerle paylaşmaya devam ediyorum.

Son yıllarda Türkiye-Fransa-ABD arasında mekik dokuyarak, danışmanlık, mentorluk ve koçluğa ağırlık verdim ve bugüne kadar 1.000 saatin üzerinde yönetim ve gelişim koçluğu yaptım.

Haziran 2017’de Öğrenci Koçluğu Sertifikası aldım.

Tüm bunlardan daha önemlisi, kendisini dünyanın en mutlu çocuğu diye tanımlayan, 1991 doğumlu oğlumun tüm eğitim sürecinde, sebatla, dirençle ve umutla yanında yürümüş olmanın verdiği gururu taşıyorum.

2009’da Enka Okulları’nı IB diplomasıyla bitiren oğlum, ABD’de Siyasal Bilgiler ve Sanat’ta çift ana dal yaptığı Oberlin College’dan dereceyle mezun oldu. Hemen ardından dünyanın önde gelen sanat okullarından SAIC’de fotoğrafçılık master’ını başarıyla tamamladı. Amerika’dan üstün yetenekli sanatçı vizesi alan Sarp Kerem Yavuz’un sanat çalışmaları bugün üç farklı kıtada, üç müzenin kalıcı koleksiyonunda yer alıyor.

Çözüm Ortaklarımız

Burçin AKSOY

Danışman, Mentor

1974 yılında Antalya’da doğdum. İstanbulluyum. Koç Özel Lisesi’nden mezun olduktan sonra Üniversite eğitimi için Amerika’ya geldim. 1998 senesinde Lehigh Üniversitesi’nde Endüstri Mühendisliği bölümünden, ekonomi yan dalı ile, mezun oldum. Bir sene sonra yine Lehigh Üniversitesi’nde üretim ve lojistik konularına odaklanarak Yönetim Bilimi master programını tamamladım.
ABD’de danışman olarak geçirdiğim 7 seneden sonra Türkiye’ye dönüş yaptım ve gıda ve otomotiv sektörlerinde üst seviye yöneticilik yaptım.
2010 ortasında ABD’ye geri dönüş yaptım ve kendi danışmanlık ve iş geliştirme şirketimi kurdum. Son 4 yıldır kendi işimle birlikte ortaklık kurduğum iki değişik firmada yönetici olarak görevlerimi yerine getirmekteyim.
Aynı zamanda 2010 yılından beri Lehigh Üniversitesi Iacocca Enstitüsünde her sene yapılan global liderlik ve girişimcilik programında mentor ve rehber olarak görev almaktayım.

Serap Kantarcı Sanlıkol

Akademisyen, Klinik Psikolog, Mentor

Lisans eğitimimi Bilkent Üniversitesi’nde tamamladıktan sonra yüksek lisans eğitimime Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi, Kamu Yönetimi bölümünde devam ederken, üç yıl TBMM’de Milletvekili Danışmanı olarak görev aldım ve ardından eğitimime devam etmek için Boston’a taşındım.
Suffolk Üniversitesi Siyaset Bilimi bölümünde yüksek lisans çalışmalarıma devam ederken Massachusetts Eyalet Senatosunda staj yaptım.
Harvard Üniversitesi Business School ve Harvard Üniversitesi School of Public Health fakültelerinde akademik koordinatör olarak çalıştım ve ardından burs kazanarak Northeastern Üniversitesi, Hukuk ve Politika programında doktora eğitimime başladım.
Doktora yaparken, Amerikan Siyaset Tarihi, Din ve Politika, Kadın Hakları ve Politika, Globalleşmenin getirdiği Sosyal ve Siyasal Sorunlar konularında Tufts, Suffolk ve UMass Boston Üniversiteleri’nde ders vermeye devam ettim.
2010 yılında, engellenemez bir okuma aşkıyla, Klinik Psikoloji alanında UMass Boston’da yüksek lisans programına başladım. Yüksek lisans eğitimime devam ederken Boston’daki değişik üniversitelerde Psikoloji dersleri verdim.
2013’ten bugüne ABD’de yaşayan gençlere ve ailelerine hem psikoterapist hem de eğitim danışmanı olarak mentorluk hizmeti veriyorum.
Klinik hayatımda öğrencilerin yaşadığı akademik sorunlara eğilirken, gençlerin eğitim yaşantılarında daha başarılı ve meslek seçimlerinde daha doğru kararlar verebilmeleri için destek vermeye devam ediyorum.
Bir eğitim sevdalısı olarak hayallerimi takip ediyor, Lesley Universitesi’nde Expressive Art Therapy bölümünde doktora çalışmalarıma başlamaya hazırlanıyorum.
1997’den bugüne Boston’da yaşamaktan ve 2004 senesinde eşim Mehmet Ali Sanlıkol ile birlikte kurduğumuz DÜNYA Kültür ve Sanat Vakfı aracılığıyla Türkiye’den eğitim için gelen gençlerimize yardımcı olmaktan ve tecrübelerimi paylaşmaktan memnunum.

Yeşim Şanal

Profesyonel Koç, Yönetim, Strateji Danışmanı, Gelecek Tasarımcısı

Nişantaşı Anadolu Lisesi’nden mezun olduktan sonra istatistikçi oldum ve İstanbul Üniversitesi’nde Uluslararası İşletmecilik ihtisası yaptım.
Babamın mesleği beni çok İngilizce konuşulan ortamlarda büyüttü, sonra okul, iş hayatım hep bu yoldan ilerledi. İsveç, Amerika, Fransa, İsviçre, Almanya gibi ülkelerin firmalarında çalıştım. Network Pazarlama, çok katlı sistemler, doğrudan satış, online satış, telefonla satış, bağımsız satış, profesyonel tecrübemin neredeyse tamamı bu kanalda oluştu. Operasyon, Pazarlama, Satış ve Genel Yönetim konularında çalıştım. Erickson ekolünden profesyonel koç oldum 2011 yılında.
Bugün Start-up, Satış Koçluğu, Strateji, Müşteri Deneyimi, Pazarlama konularında danışmanlık yapıyorum.
“İyi Hissettiren Gelecek Tasarımcısı” olarak öğrencilere hayat yolculuğunun başında, üniversite öncesi okuyacakları bölümü ve olası meslek seçimi kararlarına koçluk yapıyorum.
Robert Kolej’i 2018’de bitiren kızımın da yolculuk planına eşlik ediyorum.
Bu sıralar tekrar okullu oldum, dijital pazarlama ve sosyal medya işini öğreniyorum.

Zülfünar Rasin

LSW.US Consulting İş Geliştirme Yöneticisi

Gazi Üniversitesi Gazi Eğitim Fakültesi İngilizce Öğretmenliği bölümünden 1997 yılında mezun oldum. Türkiye’de İngilizce Öğretmenliği stajımı tamamladıktan sonra aynı yıl Amerika’ya yerleştim.
1998-2007 yılları arasında T.C. Washington Büyükelçiliği Konsolosluk şubesinde sözleşmeli personel olarak görev yaptım.
2007 yılında kendi isteğimle bu işimden ayrıldıktan sonra Amerika’da küçük ve büyük firmalarda hesap analisti olarak çalıştım.
21 yıldır ABD’de edinmiş olduğum yaşam ve iş tecrübelerimi Amerika’da yaşayan Türkler ile paylaşmak amacıyla, Eylül 2018’de LSW.US Consulting firmasına İş Geliştirme Yöneticisi olarak katıldım.

Görevim,

  • Yeni satış kanalları araştırmak;
  • Amerika’daki Türk öğrencilerin, ailelerin ve girişimcilerin ABD’de ne tür konularda yardıma ihtiyaç duyduklarını belirlemek için araştırma yapmak ve bu ihtiyaçlarının en iyi şekilde LSW.US Consulting ekipleri tarafından karşılanması için ekibi bilgilendirmek;
  • Amerika’da yaşayan Türklere anadillerinde eğitim, koçluk, mentorluk, danışmanlık hizmetlerinin verilmesi konusunda altyapı çalışmalarını gerçekleştirmek;
  • ABD’de Amerikalı Türkleri ve Türkiye’den yeni gelenleri ilgilendirecek her türlü konuda araştırma yapmak
  • Bu ve benzeri bilgileri www.lswus.com web sitesi ve Linkedin’deki LiveStudyWorkUS grubu sayfasında düzenli olarak paylaşmak;
  • Amerika’da uzun zamandır yaşayan Türkleri yeni gelenlerle buluşturmak için projeler geliştirmek;
  • LSW.US Consulting şirketine iş ortakları bulunmasında girişimlerde bulunmak ve yeni hizmet alanları konusunda projeler hazırlamak.

Canan Tüzel

Akademisyen, Eğitimci, Mentor

Ankara Hacettepe Üniversitesi’nde İngiliz Dili ve Edebiyatı Lisans eğitimimden sonra, ABD’de Washington State University’de Tiyatro Satı ve Drama üzerinde master yaptım.

2004’te, İngiltere’de, Canterbury Üniversitesi’nde Pilgrim’s Eğitimci Programı’nı tamamladım.
Akademik İngilizce alanında, üniversite hocalığı, değerlendirme sistemleri, müfredat hazırlama ve eğitimcinin eğitimi konularında deneyim sahibiyim.
2015 yılından beri, Northeastern Üniversitesi’nde ESL Yardımcı Hocası olarak görev yapmaktayım.
2016’dan beri, sertifikalı TESOL ve TOEFL eğitimcisi olarak Target International Öğrenci Merkezi’nde çalışmaktayım.
Amerika’da doğdum, dünyanın dört bir yanında, farklı kültürlerde yaşadım ve çalıştım. Bu sayede edindiğim geniş deneyimden yola çıkarak, LSW.US Consulting şirketi bünyesinde, ABD’de okuyan yabancı öğrencilere destek vermekten mutlu olacağım.