Hakkımızda

Siz Amerika'da yaşarken,
biz yanınızda, yakınınızdayız

Muriel Ömür İlbaş

Profesyonel Koç, Mentor, İletişim Uzmanı, Eğitimci, Kişisel ve Kurumsal Gelişim Danışmanı

Uzun yıllar Fransa ve Türkiye’de televizyonculuk, gazetecilik ve reklamcılık yaptıktan sonra, 2002’ten itibaren Türk ve uluslararası şirketlere ve Sivil Toplum Kuruluşlarına iletişim stratejileri ve marka yönetimi danışmanlığında uzmanlaştım.
2004-2007 yılları arasında Galatasaray Üniversitesi İletişim Fakültesi’nde ders verdim.
2005’ten beri Türkiye’nin ve dünyanın önde gelen şirketlerinde kişisel ve profesyonel gelişim eğitimleri veriyorum, yönetim ve kültürlerarası iletişim danışmanlıkları yapıyorum.
Eğitimlerimi tamamlayarak, 2010’da Erickson Koçluk Sertifikasını, 2107’de Akademik ve Öğrenci Koçluğu Sertifikasını aldım.
Mutluluk, başarı, iletişim becerileri ve şans gibi öğelerin insan yaşamındaki önemi üzerinde araştırmalarımı sürdürürken, bu konularda söyleşi tarzında verdiğim konferanslarla başarılı ve mutlu insanların sırlarını geniş kitlelerle paylaşmaya devam ediyorum.
Son yıllarda Türkiye-Fransa-ABD arasında mekik dokuyarak, danışmanlık, mentorluk ve koçluğa ağırlık verdim ve bugüne kadar 1.000 saatin üzerinde yönetim ve gelişim koçluğu yaptım.
Tüm bunlardan daha önemlisi, kendisini dünyanın en mutlu çocuğu diye tanımlayan, 1991 doğumlu oğlumun tüm eğitim sürecinde, sebatla, dirençle ve umutla yanında yürümüş olmanın verdiği gururu taşıyorum.
2009’da Enka Okulları’nı IB diplomasıyla bitiren oğlum, ABD’de Siyasal Bilgiler ve Sanat’ta çift ana dal yaptığı Oberlin College’dan dereceyle mezun oldu. Hemen ardından dünyanın önde gelen sanat okullarından SAIC’de fotoğrafçılık master’ını başarıyla tamamladı.

Çözüm Ortaklarımız

Burçin AKSOY

Danışman, Mentor

1974 yılında Antalya’da doğdum. İstanbulluyum. Koç Özel Lisesi’nden mezun olduktan sonra Üniversite eğitimi için Amerika’ya geldim. 1998 senesinde Lehigh Üniversitesi’nde Endüstri Mühendisliği bölümünden, ekonomi yan dalı ile, mezun oldum. Bir sene sonra yine Lehigh Üniversitesi’nde üretim ve lojistik konularına odaklanarak Yönetim Bilimi master programını tamamladım.
ABD’de danışman olarak geçirdiğim 7 seneden sonra Türkiye’ye dönüş yaptım ve gıda ve otomotiv sektörlerinde üst seviye yöneticilik yaptım.
2010 ortasında ABD’ye geri dönüş yaptım ve kendi danışmanlık ve iş geliştirme şirketimi kurdum. Son 4 yıldır kendi işimle birlikte ortaklık kurduğum iki değişik firmada yönetici olarak görevlerimi yerine getirmekteyim.
Aynı zamanda 2010 yılından beri Lehigh Üniversitesi Iacocca Enstitüsünde her sene yapılan global liderlik ve girişimcilik programında mentor ve rehber olarak görev almaktayım.

Zülfünar Rasin

Danışman

Gazi Üniversitesi Gazi Eğitim Fakültesi İngilizce Öğretmenliği bölümünden 1997 yılında mezun oldum. Türkiye’de İngilizce Öğretmenliği stajımı tamamladıktan sonra aynı yıl Amerika’ya yerleştim.
1998-2007 yılları arasında T.C. Washington Büyükelçiliği Konsolosluk şubesinde sözleşmeli personel olarak görev yaptım.
2007 yılında kendi isteğimle bu işimden ayrıldıktan sonra Amerika’da küçük ve büyük firmalarda hesap analisti olarak çalıştım.
21 yıldır ABD’de edinmiş olduğum yaşam ve iş tecrübelerimi Amerika’da yaşayan Türkler ile paylaşmak amacıyla, Eylül 2018’de LSW.US Consulting firmasına İş Geliştirme Yöneticisi olarak katıldım. Şirketin müşterilerine danışman olarak hizmet vermeye devam ediyorum.

Bahar Zuhal Aksoy

Northeastern Üniversitesi’nin Chicago kampüsünde İş Yönetimi okudum.
1994-2000 yılları arasında Chicago’da, Sesi Seaside Restoran’ın sahibi ve genel müdürü olarak çalıştım.
2001-2005 arasında yine Chicago’da bulunan Cy’s Crab House adlı restoranda yöneticilik yaptım.
Bu arada Illinois eyaletinde gıda sektöründe çalışanlara verilen Safe S.E.R.V.E sertifikasını aldım.
2005’ten itibaren, 2011’e kadar Chicago O’Hare Havaalanı’nda, World Wide Flight Service şirketinde yolcu hizmet ekibinde çeşitli kademelerde çalıştım.
2012’den beri CBS şirketinde tercüman olarak çalışmaktayım.
Amerika’da ve özellikle Illinois eyaletinde bugüne kadar edindiğim deneyimler ve farklı iş kollarında geliştirdiğim iletişim, çözüm odaklılık ve kriz yönetimi becerileri sayesinde, LSW.US Consulting şirketinin çözüm ortağı olarak, Türkiye’den bölgeye yeni gelen öğrenciler, aileler ve iş insanlarına destek veriyorum.

Şebnem Bolkan Arın

Profesyonel Koç, Mentor, Marka Danışmanı, Motivasyon Konuşmacısı, YouTuber

Ankaralıyım ve Hacettepe Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Kimya mezunuyum. 17 yıllık kurumsal iş kariyerimi FMCG sektöründe ve pazarlama alanında, İstanbul’da gerçekleştirdim. Marka, kategori yaratımı, yönetimi ve premium ürün pazarlama konuları uzmanlık alanım olurken, bu konularda lider pozisyonlarda yer aldım, büyük ekiplerle ve farklı kültürlerle çalıştım.
Profesyonel iş yaşamımda edindiğim deneyimi, CTI Co-Active koçluk, Optimum Denge modeli, Milton Erickson Enstitüsü NLP ve Takım Koçluğu, Kuantum bütünsel dönüşüm teknikleri ile de destekleyerek kendi koçluk ve danışmanlık şirketimi kurdum. 2016 yılından itibaren ICF akredite koçuyum.
Kendi geleceğini, girişimini yaratmak, liderlik potansiyelini ortaya çıkarmak, bariyerlerini fırsata dönüştürmek isteyen girişimciler, üniversite öğrencileri, profesyoneller, takımlar ve markalarla çalışıyorum. Kurumlarda ve üniversitelerde “Başarının Sırrı Tutku” konulu seminerler veriyorum ve “Passion Project” atölyeleri gerçekleştiriyorum.
Evliyim ve Chicago’da yaşıyorum.
Bugünlerde, Sebnem Bolkan YouTube kanalımdan her hafta bir koçluk konusu işliyor ve pratik bir yöntem paylaşıyorum. Naropa Universitesi’nde, Mindfulness eğitimime devam ediyorum.

Danışma Kurulumuz

Perihan İnci

İş Kadını, Girişimci, Melek Yatırımcı

Galatasaray Lisesi’nden mezun olduktan sonra, İ.Ü. Felsefe bölümünü bitirmiştir.
2007 yılında Harvard Business School Advanced Management Programını (AMP) tamamlamıştır.

2013-2016 yılları arasında Yönetim Kurulu Başkanlığı yaptığı İnci Holding’de, halen Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev yapmaktadır. Eş zamanlı olarak Maxion-Jantaş’ta Yönetim Kurulu Üyesi ve kurucusu olduğu PBA İç ve Dış Yatırım A.Ş Yönetim Kurulu Başkanıdır.

1996-2013 yılları arasında, ağırlıklı olarak otomotiv yan sanayinde faaliyet gösteren İnci Holding ve şirketlerinde, Yönetim Kurulu Üyeliği, grup şirketlerinden İnci Akü A.Ş., İncitaş A.Ş. ‘de ve Aten San. ve Tic. A.Ş.’de Yönetim Kurulu Başkanlığı yapmıştır.

Bu görevlerinin yanı sıra 2001-2008 yılları arasında kurucu ortağı olduğu Antalya merkezli Step Tekstil Dış Ticaret ve Danışmanlık Şirketinin genel müdürlüğünü yapmıştır.

1987-2000 yılları arasında Anteks A.Ş.’de yönetici olarak görev yapmış, 2000 yılı “Dünya Gazetesi Antalya ili Yılın Başarılı İş Kadını” ödülünü almıştır.

1999-2010 yılları arasında Belçika’nın Antalya Fahri Konsolosluk görevini yürüten Perihan İnci, 2010 yılında Belçika Krallığı tarafından “Chevalier de l’Ordre de la Couronne” nişanına layık görülmüştür.

2005-2008 yılları arasında İnci Ailesi Meclis Başkanlığı yapmıştır. İnci Ailesi Anayasası, bu dönemde tamamlanmıştır.

Yurt içi ve yurt dışındaki etkinliklerde, üniversitelerde Liderlik, Kadın Yönetici Olmak, Girişimcilik, Aile Şirketlerinin Kurumsallaşması konularında sunumlar yapan İnci, 2015 yılı Eylül ayında “Women to Watch” Marka Lideri ödülünü, 2017 Mart ayında, “TurkofAmerica” dergisinin Otomotiv Sektöründe Mükemmellik Jüri Özel Ödülü’nü almıştır.

Tüsiad Borgip projesinde kobi mentorluğu yapmaktadır.

Girişim projelerine destek veren Perihan İnci aynı zamanda Melek Yatırımcı belgesi sahibidir.

TÜSİAD, Women Corporate Directors (WCD), TKYD, TAİDER derneklerinde üyeliği bulunan İnci, TAYSAD Başkan Yardımcısı ve DEİK Japonya, Hindistan, Çin Konsey üyesidir.

Perihan İnci, İngilizce ve Fransızca bilmektedir.

Hakan Şatıroğlu

Girişimci, Yatırımcı, Yönetici

Hakan Şatıroğlu eğitim teknolojileri alanında ve sosyal etkili projelere ağırlık veren bir girişimci ve yatırımcıdır.

Boston’da teknoloji sektöründe vizyoner bir lider olarak tanınan Şatıroğlu, bugün Boston’da eğitim teknolojileri alanında önde gelen marka ve büyüyen global ekosistemin merkezi olarak kabul edilen LearnLaunch’ın kurucu ortaklarındandır.

Şatıroğlu kırktan fazla eğitim teknolojileri şirketinin kuruluşunda veya büyümesinde aktif rol almış ve Boston’u eğitim teknolojileri inovasyon alanında lider konuma getirme konusunda kilit kişilerdir biri olmuştur.

LearnLaunch projesinin de ötesine geçerek, eğitim ve inovasyon odaklı şirketler topluluğu oluşturmaktadır. Bunlardan bazılarını sayacak olursak:

EdTech Times (eğitim, teknoloji, kanunlar, inovasyon ve iş gücü geliştirme konularına odaklanan bir mültimedya haber yayını), Mountain Gap Solutions (eğitim sektörü için yazılım ve app geliştirme), MindBridge Partners (K-12 ve yüksek eğitim için pazar araştırmaları ve strateji geliştirme), TeachersConnect (Yeni öğretim görevlilerine yönelik bir sosyal ağ ve mentorluk platformu).

Hakan Şatıroğlu, eğitim, iş gücü ve toplumun gelişimiyle ilgili fikir ve araştırmaları pazarda sürdürülebilir çözümlere dönüştürecek gelişim aracı, Innovation Foundry’nin lansmanını yapmaya hazırlanıyor.

Şatıroğlu eğitim teknolojileri girişimciliği kariyerine Xplana Learning adlı şirketi kurarak başladı.

Aralarında Pearson, McGraw-Hill Education, Cengage Learning, Houghton Mifflin gibi ünlü eğitim şirketlerin olduğu müşteriler için ürünler yaratarak, başına geçtiği Xplana’yı eğitim teknolojileri alanında araştırma-geliştirme şirketleri arasında ilk sıraya çıkartmayı başardı.

Şirket 2009’da, Amerika’nın en büyük ders kitabı dağıtım şirketlerinden biri olan MBS Textbook Exchange tarafından satın alındı.

Hakan Şatıroğlu bugün, Boston Üniversitesi Mezunlar Konseyi, Boston Birleşmiş Milletler Derneği (Model UN), Lynn Charter School gibi birçok kuruluşun yönetim kurulunda yer almaktadır.

Şatıroğlu Boston Üniversitesi’nde Mali İşler ve Muhasebe okumuştur.

Ufuk Tarhan

Fütürist, Ekonomist, Yazar, Dijital Ajans Başkanı

Ufuk Tarhan ODTÜ Ekonomi Mezunudur. 1982-2005 arasında çoğunluğu teknoloji olmak üzere çeşitli sektörlerde üst düzey yöneticilik yapmıştır.

2006’da M-GEN Gelecek Planlama Merkezi’ni, 2011’de M-GEN Yazılım ve Dijital İletişim Hizmetleri Ltd. Şirketi’ni kurmuştur.

2002 yılında, Dünya Gazetesi-Bilişim Sektörünün En Başarılı İş Kadını Ödülünün sahibi olan Tarhan, 2009-2012 yıllarında Fütüristler Derneği Başkanlığı yapmıştır.

1 Mart Gelecek Günü’nün yaratıcısı ve küratörüdür.

Halen Türkiye’nin ilk ve tek fütürist kadın konuşmacısıdır.

Gelecekçi, sürdürülebilir iş modelleri, dijital iş stratejileri tasarlar ve uygular, İş Avatarlığı yapar.

Blogger’lık ve iş dünyasına odaklı çeşitli dergi ve online mecralarda köşe yazarlığı yapmaktadır.

Dünyanın En Etkileyici Fütüristleri arasında, “All Futurists” Google aramasında ilk sıralarda ve Dünyanın en iyi 100 Kadın Fütüristi listesinde (tek Türk olarak) yer alan Tarhan, defalarca “Social Influencer” ve Twitter’da mutlaka takip edilmesi gerekenler listelerinde gösterilmiştir.

ODTÜ’de ve çeşitli üniversitelerde Gelecek dersleri veren Fütürist Ufuk Tarhan, Bahçeşehir Üniversitesi’nde “İnovasyon ve Girişimcilik” alanında tez konusu da kitabıyla aynı adı taşıyan “T-İnsan” yüksek lisansını başarıyla tamamlamıştır.

World Future Society, Association of Professional Futurists gibi çeşitli sivil toplum derneklerinde aktif görevler üstlenmiş, Kagider Yönetim Kurulu Üyeliği yapmıştır. Fütürist Dr. Verne Wheelwright’ın “O Senin Geleceğin – It’s your Future” kitabının önsözünü yazmış, Türkçeye tercümesine katkı vermiştir.

Lise çağındaki gençlere gelecek planlamasını anlatan “Düşlediğin Gelecek” ve herkes için geleceğin başarılı insan modelini anlatan, en Başarılı İnovatif İş Kitabı Ödülü’nü kazanan (2017) “T-İnsan” kitaplarının yazarıdır.